Aktualności

Stanowisko Zarządu

Szanowni Państwo, w związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się na koncie społecznościowym Akcji Sąsiedzkiej Dąbrowy Górniczej Ząbkowice przedstawiamy stanowisko Zarządu Kopalni oraz dowód na to, że nasze działania są transparentne i jesteśmy otwarci na dialog społeczny prowadzony w kulturalny sposób oraz oparty na prawdzie.

 

Czytaj więcej


Praca w okresie świątecznym.

Szanowni Państwo,

W dniach 24 i 31 grudnia 2020 roku nasza firma będzie zamknięta.

Dodatkowo w dniach 28.29 i 30 grudnia sprzedaż będzie prowadzona tylko na 1 zmianie (w godz. 600 - 1330).

 

 

 

Informacja Zarządu

Informacja Zarządu PPUH „Dolomit” Kopalnia „Ząbkowice” S.A. dotycząca strategii działań przedsiębiorstwa do czasu zakończenia eksploatacji i rekultywacji terenów po górniczych

 

Zarząd P.P.U.H. „Dolomit” Kopalnia „Ząbkowice” S.A. informuje, że zgodnie z Projektem Wydobycia i Rekultywacji Wyrobiska po odkrywkowym wydobywaniu kopalin ze złóż dolomitu „Ząbkowice Będzińskie I” sporządzonego przez firmę „AGOS – GEMES” sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach z dnia 10.12.2013 roku Decyzją Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza z dnia 04.04.2014 roku zatwierdzającego w/w projekt.

Czytaj więcej


Śląski Medal Solidarności Społecznej

W dniu 7 grudnia 2020 r. w siedzibie firmy EMT-Systems w Gliwicach Pan Prezes Janusz Kmiecik odebrał Śląski Medal Solidarności Społecznej nadany przez Business Centre Club.

Odznaczenie te przekazane było w dowodzie uznania za zaangażowanie społeczne, pomoc potrzebującym, propagowanie idei odpowiedzialnego biznesu.

Nasza kopalnia bardzo aktywnie włączyła się w Akcję Wsparcia Dla Szpitali organizowaną przez Lożę Katowicką BCC. Walka z negatywnymi skutkami COVID -19 przez przygotowanie dobrej infrastruktury placówek medycznych było istotne dla Zarządu Kopalni.

 

Czytaj więcej


Oferta pracy.

Informujemy, że poszukujemy pracownika na stanowisko:

- elektryk

Wymagania:

 - wykształcenie kierunkowe zasadnicze lub średnie

- uprawnienia SEP powyżej 1kV

- mile widziane doświadczenie w eksploatacji maszyn,

Oferujemy:

- zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

- pracę w stabilnej i dynamicznie rozwijającej się firmie

 

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV i Podania o pracę na na adres e-mail: organizacyjnokadrowy@dolomit.com.pl, 

Kontakt telefoniczny w sprawie oferty:  32 639 07 29

 

Wsparcie dla szpitali.

Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej i niepewności, która opanowała cały świat nasza firma postanowiła wesprzeć finansowo szpitale, które potrzebują zastrzyku finansowego, aby skutecznie działać w obecnych czasach.
Wsparciem objęliśmy trzy placówki: SPOZ MSWiA im. sierżanta Grzegorza Załogi w Katowicach, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary - Centrum Urazowe oraz Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Szymona Starkiewicza.

 

Zalecenia w związku z pandemią.

W artykule prezentujemy zalecenia w obszarze transportu drogowego na terenie naszej Kopalni w związku z walką z koronawirusem COVID-19.

Czytaj więcej


Przebudowa lini el-en 110 kV w Chruszczobrodzie.

W 2019 roku została zakończona  przebudowa napowietrznej linii el-en 110 kV Tucznawa - Wygiełzów. Część linii została skablowana, zamontowaliśmy nowe konstrukcje słupów elektroenergetycznych.

Inwestycja ta pozwoli nam w pełni wykorzystać potenjał złoża Chruszczobród 2.

Czytaj więcej


Praca kopalni w okresie świątecznym.

Informujemy, że system pracy w okresie świąteczno- noworocznym wyglądać będzie następująco:

- Kopalnia Ząbkowice

od 24.12.2019r. do 29.12.2019r. - nieczynne

23.12.2019r., 30.12.2019r., 31.12.2019r. – czynne  I zmiana tj. 6:00 – 13:30

- Kopalnia Chruszczobród

od 16.12.2019r. do 20.12.2019r. – czynne  I zmiana tj. 6:00 – 13:30

od 23.12.2019r.- do 06.01.2020r.   - nieczynne

 

Barbórka 2019

7 grudnia na Sali Balowej Luksor w Porębie odbyła się tradycyjna biesiada górnicza z okazji obchodów dnia Św. Barbary - patronki górników. W trakcie części oficjalnej Zarząd Kopalni wręczył odznaczenia "Zasłużony dla Kopalni Ząbkowice" , nadał stopnie górnicze oraz nagrodził jubilatów.
Oprawę muzyczna w trakcie zabawy tanecznej zapewnił nam Duet Eminens.

Czytaj więcejBarbórka i obchody 20 lecia Kopalni.

2 grudnia na Sali Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Siewierzu odbyły się obchody dwudziestolecia istnienia PPUH Dolomit Kopalnia Ząbkowice SA połączone wraz ze świętem Barbórki. Zarząd firmy w osobach Pana Janusza Kmiecika i  Zbigniewa Grochalskiego postawili sobie wysoko poprzeczkę chcąc zorganizować ceremonię barbórkową jak i zabawę, tak aby pracownicy i goście na długo ją zapamiętali. W części oficjalnej nie obyło się bez przemówienia oceniającego 20 lecie działalności ząbkowickiej kopalni, później nastał czas wyróżnień, wręczenia nagród, odznaczeń i stopni górniczych. Mieliśmy wyróżnienia Prezydenta RP, Urzędu Marszałkowskiego, nagrodzeni statuetkami i lampami górniczymi zostali również Ci, którzy w istotny sposób wspierali działania Zarządu kopalni.

Po podziękowaniach od gości dla Zarządu firmy, nastał czas na dobry humor. Imprezę uświetnił swą obecnością Kabaret Marcina Dańca. Pan Marcin pokazał, że wciąż jest w doskonałej formie rozbawiając publiczność do łez i komponując wspólnie z nimi piosenki o kopalni. Zabawa kontynuowana była dalej przy akompaniamencie zespołu Capri New Beat.

Warto dodać, że wśród zaproszonych gości mieliśmy min. Posłanka na Sejm RP Beata Małecka- Libera, senatora Zbigniew Meres, Prezydenta Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza, Burmistrz Miasta i Gminy  Łazy Maciej Kaczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, Prezydent Zawiercia Ryszard Mach, Burmistrz Poręby Marek Śliwa, Radny Sejmiku Wojewódzkiego  Marian Gajda, Przewodnicząca Rady Miasta Dąbrowy Górniczej Agnieszka Pasternak oraz wiele innych znakomitych gości.

PPUH Dolomit Kopalnia Ząbkowice SA jest czołowym producentem kruszywa dolomitowego, nawozu wapniowo magnezowego w kraju. Zakład stoi w przede dniu otwarcia nowej kopalni w miejscowości Chruszczobród. Ta ogromna inwestycja pozwoli ożywić lokalną społeczność, gdyż powstanie docelowo 150-200 nowych miejsc pracy. Złoża dolomitu szacowane są na 250 mln ton, ma to zagwarantować prace czterem pokoleniom. Przedsiębiorstwo prowadzi również rozmowy z przedstawicielami Indii o wzajemnej współpracy w następnych latach.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

projekt www: eddo

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.